| Girly97 a întrebat:

De doua zile am o durere ingrozitoare de coloana si ma doare aproape tot timpul, numai seara cand stau in pat ma simt mai bine. O sa ma duc joi la medicul de familie ca sa ma ajute. Dar ce pot face pana atunci ca sa ma doara mai putin? Ajutati-ma, va rog frumos, ma doare de parca ma calca cineva cu trenul!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un masaj meseriaș cu o cremă (gel) de la farmacie sau ceva de aici
https://www.eva.ro/......64061.html

| Freya1 a răspuns:

Fate cu o crema antiinflamatoare si ia un diclofenac.Dar mai bine ai merge mai repede la medic ca va fi mai sigur consultul lui

| Felys a răspuns:

Sa iei antiinflamatorii

| Victoria18 a răspuns:

Sa stai drept, sa incerci sa eviti efortul fizic mare, sa te odihnesti mult.

| francut a răspuns:

Verifica si corecteaza pozitia in care stai la scoala/serviciu.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Foloseste un gwl antiinflamatoriu si repaus mult la pat, sper sa n-ai nimic serios.

| Girly97 explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Am un gel dar este imposibil sa il folosesc...
Nici eu nu cred ca este ceva grav, au mai fost situatii in care am avut dureri de spate. La liceu stau 6-7 ore pe zi pe un scaun tare de lemn.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru Girly97):

De ce imposibil de administrat, nu are cine, ustura s-au ce?
Pofoloste o pernita pusa la spate cand mai stai in banca aia de lenn, nu e o rusine