| amaranth a întrebat:

De doua zile ma doare foarte tare capul, imi este sete intr-una, [ eu de fel nu beau apa multa, doar o cana pe zi, acum beau vreo 5 cani de apa pe ora] si am stari de voma. Oare de la ce? Sa fie din cauza oboselii si a vremii? in ultima vreme am dormit foarte putin, doar 4, 5 ore pe noapte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Panteryas a răspuns:

Salut,avand in vedere ca este vara trebuie sa consumi minim 2 l de lichide pe zi,uni oameni sunt foarte afectati de schimbarile de temperatura drastice ale vremii.
Dar in acelasi timp durerea de cap insuportabila se poate trage, Doamne Fereste de la o tumoare.
Durera de cap deasupra ochiilor inseamna ca ai nevoie de ochelari, deinde in ce zona doare.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o insolatie, dar poate fi si de la epuizare, mai ales daca ai baut cafea/cola/energizante.

| UNfriendLY a răspuns:

Vezi sa nu ai vreun paianjen in ureche

| amaranth explică:

Vai...ce amuzant/a esti UNfriendLY.

| niros777 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la doctor este singurul care te poate ajuta...happy