| alinaioana12 a întrebat:

am o problema foarte mare de care imi este foarte rusine.Acum 3 saptamani am luat paduchi de la o colega.Am cautat petrol(mama mi-a zis ca este foarte bun) dar nu am gasit, asa ca am luat de la farmacie acest sampon:

http://www.farmaciastejara.ro/images/sampon-antiparazita r-sole.jpg

M-am spalat cu el, si dupa cateva zile nu am mai avut paduchi.
Saptamana trecut iarasi ma manca capul, iarasi am luat paduchi asa ca m-am spalat cu samponul acela, repetand tot ce am facut prima data.
Dar dupa ce m-am spalat cu el nu au murit toti, si nu am scapat de ei.Si prima data simteam ca imi arde pielea capului, iar acum nu.
Saptamana viitoare am banchetul, si ma duc la coafor sa imi arenjeze parul, deci trebuie neaparat sa scap de ei!
Va rog muult ajutati-ma, spuneti-mi ce sa fac sa scap de ei?
Oare de ce nu mai mor cand ma spal cu samponul acela?[mor cativa, dar nu toti]
Va rogg multt!

5 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Du-te si intraba farmacista, poate iti da ceva mai puternic, prafuri, ceva.ca nu poti sta asa.

| 985436982 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, intreaba farmacista. Si nu este o rusine. Nu esti nici prima nici ultima persoana care are / a avut paduchi.

| Triixiie a răspuns:

Spala'te cu gaz [ la o prietena a mers ]

| loveady a răspuns:

Este un piaptan special pentru paduchi.ii aduna pe toti, dau poti sa incerca sa iti dai cu otet pe scapt inainte cu cateva minute sa te speli.eu am folosit otet anti-matreata si a fost foarte bun.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup