| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
am o problema va rog fara raspunsuri rele si nefolositoare
azi stateam in banca plictisita si ma uitam la colega din fata mea care era bolnava, ea se intoarce la mine si se lasa cu capul in jos pe spatarul scaunului.eu stau si ma uit la parul ei, avea coada de cal, si ma uitam : am vazut matreata si un gandac care se misca prin par si m-am speriat, dc? pentru ca ma inteleg foarte bine cu acea colega si imi este FOARTE frica sa nu fi luat paduchi pentru ca presupun ca acela era paduche.
acum sunt foarte stresata si ma manaca capul
intrebarea este: ma mananca capul din cauza stresului sau am luat paduchi? crying
nu vreau sa iau iar paduchi am mai trecut prin asta cand am fost fortata sa ma mut langa o colega cu aceasta problema si nu vreau sa trec iar.

PLS HELP

scuzati greselile dar am scris foarte repede de oare ce ma grabesc foarte tare

3 răspunsuri:
| SimoNARaluCA a răspuns:

E doar puterea autosugestiei. Vorbeste cu mama ta sa vada daca ai.Sau cu asistenta de la scoala, nu stiu.Propune-i doamnei diriginte sau invatatoare(sau roag-o pe mama ta sa propuna) sa se faca un control in toata clasa.Totusi, ai grija.

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Xella1234 a răspuns:

Se poate sa te manance capul doar pentru ca ai impresia ca ai paduhi, adica doar ai senzatia asta, dar ar fi bine sa vorbesti cu cineva apropiat adica mama ta sau o matusa si sa te caute. Explica-i care e situatia si ea va intelege. Explica-i ca te mananca si ca iti e frica sa nu fi luat si tu si convinge-o sa nu vorbeasca la scoala ca cineva ar fi avut paduchi din clasa ta, nu cred ca vrei sa te trezesti cu protv-ul la scoala din cauza asta. happy bafta! happy