| Alli23 a întrebat:

De exemplu daca o fata nu mai este virgina si o controleaza cineva in afara de ginecolog, isi poate da seama?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Doar ginecologul isi poate da seama daca mai esti virgina sau nu, pentru ca verifica daca himenul este rupt. Himenul nu se vede la nicio alta analiza, iar alte semne vizibile, care sa te dea de gol, nu exista.
Stai linistita.
Ideea cu marimea soldurilor, de mai sus, mi se pare cel putin aberanta.

| ElenaSA a răspuns:

De obicei controlul se face de catre cadrele medicale...

| Kalla a răspuns:

Da,soldurile sunt mai mari dar nu la toate.