| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand vad o bataie, fie ca sunt in ea/langa ea sau o vad intr-un film de actiune, incep sa tremur incontrolabil, muschii ramanand relaxati. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Ai fost batut vreodata?

| Av3nTuRi3r a răspuns:

Subconstientul unei persoane este foarte complex.

Este posibol ca tu in tinerete sa fi asistan direct sau indirect la o bataie sau un act de violenta care te a marcat.

Acest lucru poate fi tratat in timp daca te gandesti in detaliu ce te a marcat in copilarie sau recent de reactionezi asa.

Daca nu reusesti sa gasesti situatia inseamna ca acea amintire ti s-a sters din memorie si a ramas in subconstient, asadar te sfatuiesc sa mergi la un psiholog. Acesta o sa stie ce intrebari sa iti puna ca sa detecteze problema si sa te faca sa intelegi de ce tremuri si te sperii. Odata cu detectarea peoblemei o sa vezi ca nu o sa mai ai nicio problema.

Funda?

| Damian_Luca_2001 a răspuns:

Ai atac de panica.din pacate doar medicul iti poate da medicamente pentru asta.sunt si naturiste dar dureaza pana simti efectul

| ittoukasou a răspuns:

Dar nu ma sperii, absolut deloc. Pur si simplu tremur.