| ToffyNR1 a întrebat:

Am si eu nevoie de un pic de ajutor.De fiecare data cand ma supara cineva in halul in care m-as lua cu el la bataie incep sa tremur, chiar daca este vreun pusti mic de 10 ani.Cum scap de aceasta fobie sau ce este asta? Sau de ce se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Se numeste reactia organismului tau la adrenalina, ea se manifesta in doua feluri fie prin sporirea fortei si a celor ce simti, fie prin tremurat si respectiv iti consuma organismul ( chiar daca furia ramane) si apoi stare de lesin.
Mai intai de toate trebuie sa faci niste exercitii: astfel te pui in pat si tii palmele deschise, picioarele intinse si incepi sa te gandesti la lucruri care te supara, cu cat te supara mai tare cu atat si tu tii palmele mai desfacute si organismul mai relaxat. Acestea te vor ajuta sa-ti faci organismul sa se obisnuiasca cu adrenalina.
Iar daca te mai superi si nu doresti sa te bati ai doua sanse: fie te bati, fie deschizi palmele si incepi sa respiri un pic mai rapid, accelerezi ritmul respiratiei ca sa se consume din adrenalina.