| mihaiel4ik a întrebat:

De ieri de cind am mancat foarte tare ma doare de sub piept burta si pana jos la apendicita, nu pot merge, sa fac exercitii sau pur si simplu sa stau in picioare trebuie sa ma aplec sa nu simt durerea. Temperatura nu am, ce ar putea fi? Sa chem doctorii sau nu? Mama a spus sa mai rabd poate va trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Eu stiu ca daca ai apendicita te va durea unde ar fi apendicele pus si partea de jos a burti impreuna cu piciorul drept. Daca ai dureri puternice in piciorul drept si in special la apendice sigur ai facut o criza de apendicita.Insa simptomele pot fi diferite de la o persoana la alta.Inceasca sa manaci fructe gen struguri, lubenita, ceva care ar aclerera digestia si te-ar forta sa ai scaun, in felul asta elimin ce zici tot ce ar putea provoca o balona sau constipatie, Si siaai grija sa nu mai faci prostia sa mananci numai alemente tari, supele sunt foarte importante petru stomac, lichidele si fructele care nu trebuies sa lipseasca. Daca durerea nu trece si devine mai insuportabila fuguta la doctor sa nu ai vreo complicatie dupa aceea.Mult noroc si multa sanatate, sper sa iti revi cat mai repede.

1 răspuns:
| ilincanae a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la doctor. poate fi apendicita