| AlexAlexu123 a întrebat:

Sall. De ce cand port tricouri transpir la subrat? ...adica se si vede pe tricou. Pana acum vreo 3 luni nu aveam problema asta. FUNDA!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum vreo 3 luni nu era vara

| Wøodenpints a răspuns:

Și ți se pare ceva anormal să transpiri? Că tot vezi o problemă în asta...

| drogh a răspuns:

Din cauza caldurii transpiri foarte tare. Probabil ca faci si sport iar organismul oboseste si de asta se vede si pe tricou. Trebuie sa ai mereu un deodorant la tine.

| Elsker a răspuns:

Asta poate avea mai multe cauze: caldura si umiditatea(cred ca asta e a in cazul tau pentru ca acum 3 luni au inceput temperaturiile ridicate), nervozitatea, exercitiile fizice, cafeaua, alcoolul, stresul, mancarea picanta, fumatul, medicamentele. Ca sa scapi de neplaceriile provocate de ea poti merge la un medic dermatolog, sa folosesi imbracaminte deschisa la culoare, din materiale subtiri, produsa din fibre naturale, sa bei lichide, sa folosesti produse deodorante sau antiperspirante, sa reduci consumul de alcool, condimente sau cafea, sa te protejezi de soare.

| Stanculescu a răspuns:

E normal sa transpiri la subrat! Orcine transpira(ceea ce e bine, pentru ca transpiratia elimina toxinele)

| Alexutza1D a răspuns:

Pana acum vreo 3 luni nu era vara deci nu era asa de cald in orce caz foloseste tricouri de bumbac care ajuta pielea sa respire, foloseste un antiperspirant mai bun sau eu cred ca ar trebui ca vara sa porti maiouri nu tricouri ca daca porti un maiou esti mai lejera si pielea respira in voie