| TinaDoll2022 a întrebat:

De la ce apar negii? Si cum pot sa-i vindec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anche a răspuns:

Sunt diferite creme la farmacii.Eu am incercat, dar fara succes asa ca am fost la dermatolog unde mi. l ardea cu o substanta.Nu te gandi la foc si nici la durere pentru ca nu simti nimic.Probabil iti va da si acasa sa de dai cu ceva si vei merge o perioada o data la un timp sa il arda din nou.Pana la urma va cadea. Te sfatuiesc sa consulti medicul dermatolog.

| dyana_2819 a răspuns:

Eu am avut multi negi pe maine (vreo 12) si am mers la farmacie si farmacista mi-a dat niste plasturi care aveam in mijloc o substanta verde care trebuia lipita pe neg si tinuta 12 ore.
Dupa ce mi-am dat plasturii jos dupa vreo 30 de minute nu am mai avut negi.

| Emandiei_Eusebiu_1997 a răspuns (pentru dyana_2819):

Cum se cheama plasturi aia?happy