| 03Didy03C a întrebat:

De la ce varsta credeti ca ar trebui sa bea un om cafea, sau ceva cu cafeina (cappucino, 3 in 1). Intreb pentru ca eu când eram mica de vreo 6-7 ani beam cappucino, imi placea. Si nu am patit nimic, si nici nu imi era rau, sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaLorena a răspuns:

Chiar dacă nu ai păţit nimic, nu e bine ce ai făcut. Şi cappucino conţine cofeină şi pentru 6-7 ani nu e recomandat absolut deloc. Ai putea începe să bei cafea de pe la 16 - 17 deşi nu strică să bei cafea de la 18 în sus. Mai ales cafeaua naturală nu e bună doar de la majorat în sus. Răspunsul ăsta vine de la o fată a cărei prietenă e doctor.

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Depinde si cat de des ai baut, si eu beau din copilarie cappucino, uneori 3 in 1, dar destul de rar.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Greu de spus, eu nu-i suport gustu si nu beau.
De unde stii ca n-ai patit nimic? Poate acum bei zilnic si desi multi spun ca e benefica eu nu prea cred.

| 03Didy03C explică (pentru Th3AbSinTh3):

Pai nu beau zilnic, o data la o saptamana, de pofta. Acum vara beau ice cofee, dar mai rar. happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru 03Didy03C):

Imi aduc aminte ca imi puneam si eu acum cativa ani pliculete de nescafe frappe in cola si nu mai dormeam noaptea
pana la urma nu cred ca trebuie sa-ti faci griji, organismul nostru ne accepta multe mofturi si se adapteaza si fiecare are viciul lui

| 03Didy03C explică (pentru Th3AbSinTh3):

Da, ai dreptate, oricum nu am patit niciodata nimic. Nici macar dureri de cap laughing. Ah, dar daca ma intrebi de energizant, de fiecare data mi-a fost rau rolling on the floor

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru 03Didy03C):

Ala chiar nu e bun, numai cand te uiti cand expira, si vezi ca peste 10 ani, iti dai seama cat de artificial e

| 03Didy03C explică (pentru Th3AbSinTh3):

Oricum, nu mai beau niciodata! laughing

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru 03Didy03C):

:* bravo