| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ce consumati cel mai des? Cafea (cafeina), alcool sau tutun? Care credeti ca este, dupa parerea voastra cel mai consumat drog din astea trei?

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

Niciunul. Probabil tutunul.

| Drimmero a răspuns:

Mai drog e fotbalul decat astea, parerea mea.

| Ionut29897 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu fumez un pachet pe zi beau o sticla de 1, 25 de cola și beau in jur de 3 cafele "cu lapte"da ce mai contează

| Mayhem666 a răspuns:

Cafea-Uneori, destul de rar, sa zic, o data pe saptamana sau ceva mai des, dar oricum, nu in fiecare zi.
Alcool-Nu consum.
Tutun-Nu consum (probabil am spus gresit, pentru ca tutunul nu se consuma, dar, oricum si la asta raspunsul este nu).
Dupa parerea mea, cafeaua este cea mai consumata, pe locul 2 ar fi tutunul, iar pe locul 3 ar fi alcoolul (in cazul meu doar cafeaua este consumata).
P.S. Astea nu sunt droguri.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Daca, creeaza dependenta nu se numesc draguri. Drogurile sunt una, dependenta este altceva. Unii oameni considera ca dependenta=droguri. Eu daca sunt obsedat de anime-uri, inseamna ca anime-urile sunt droguri?

Explicatii mai detaliate a drogului:

DROG1, droguri, s. n. 1. Substanță de origine vegetală, animală sau minerală care se întrebuințează la prepararea unor medicamente și ca stupefiant. 2. (Fam.) Medicament. – Din fr. drogue.

DROG2 subst. Numele a două plante: a) arbust cu flori gălbui solitare, care crește prin locuri pietroase și aride (Genista albida); b) plantă târâtoare din familia leguminoaselor, care crește prin pășuni montane (Genista oligosperma). – Et. nec.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D. Nici una din variantele date laughing Cafeaua cred ca este cea mai consumata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumez pastiv aproape zilnic, cafea beau extrem de rar ( o data la doi ani daca mi se face pofta de o doza de illy laughing ), iar alcool beau de maxim 10 ori pe an. ^^

| CdeMetal a răspuns:

De când sunt astea droguri?

| pufipo a răspuns:

Buna, pentru unii este cafeau, pentru altii tutunul - alcool posibil, nu consum.
Inainte cand beam cafea si pot spune ca beam suficient de multa, avem perioade in care efectiv ma durea capul daca nu beam in ziua respectiva...si da, la cafeaua de dimi merge si o tigare (obicei prost), insa, nu fumez atat de mult cat fumam inainte