| Zuzza_7963 a întrebat:

De la ce varsta este indicat sa iti incepi viata sexuala? Voi la ce varsta v-ati inceput-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

O începi când vrei. Dar parcă ar fi de preferat peste 14/15 ani. Părerea mea. Alţii vor spune mai mult sau mai puţin. Depinde de fiecare happy
Btw, încă nu am început-owinking

| Onutzyk a răspuns:

Nu exista o varsta anume.
Fiecare face dupa cum simte, dupa cat de dezvoltata e...
Unele si-o incep la 14-15, altele la 20.
Eu sunt inca virgina.

| Madalichka a răspuns:

Nu cred ca e bine sa zic o cifra anume, in unele tari se marita fetitele de la 10 ani, iar in altele asteapta pana la casatorie, chiar daca e dupa 20 de ani.
Probabil ai mai auzit asta, dar e adevarat: trebuie intai sa te informezi foarte bine cu privire la sarcina, boli si alte posibile probleme (serios, e mai bine sa stii dinainte decat sa stai cu frica)
Si inca un lucru adevarat: trebuie sa ai o anumita maturitate emotionala si sa iti dai seama ce inseamna de fapt un act sexual. Apoi trebuie sa ai putina experienta cu intalnirile, pentru a-ti da seama mai bine care tine la tine cu adevarat si care vrea doar sa te bage in pat.
Asadar, varsta depinde de la o fata la alta. Gandeste-te bine si informeaza-tewinking

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Mai u ti`o incepi la ce varsta vrei in general baieti si`o incep mai devreme pe la 13-14 ani. Dar daca esti fata incepeti viata sexuala la varsta de 17-18 ani sau chiar 19. Eu nu mi-am inceput`o inca deoare ce am doar 14 anisori puppy dog eyes

Pa`pa

| Wihaela a răspuns:

Nu mi-am inceput-o, dar sigur dupa 20 de ani o voi face

| Wihaela a răspuns:

Apropo, dupa ce nu mai esti minora ( dupa 18 ani ) este bine sa iti incepi aceasta viata

| Clauditza21 a răspuns:

Eu ma gandesc ca e indicat atunci cand te simti pregatitthinking Nu cred ca exista o varsta standard, important e sa fii tu pregatita pentru a trece la acest nivel.Eu spre exemplu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani.Atunci am simtit eu ca trebuie si ca vreauhappy... Sper ca ti-am putut fi de folos

| DeathLord93 a răspuns:

Pai depinde
Sunt baiat am inceputo la 16 ani dar pentru fete nu e bine atat de devreme tu ai hotararea nimeni nu ti poate indica o varsta daca tu vrei sa o faci fa-o dar inainte gandeste-te si la consecinte.

| spidy a răspuns:

Cand te simti pregatiti fizic si psihic. eu am inceput pe la 15 ani...