| byby97 a întrebat:

La ce varsta e indicat sa iti incepi viata sexuala? la cat v-ati inceput-o voi

Răspuns Câştigător
| anqutsel a răspuns:

Eu zic ca la 19 ani...eu sunt virgina

5 răspunsuri:
| Mariaa20 a răspuns:

Viata sexuala tio incepi atunci cand simti nevoia.cand crezi ca iubesti acea persoana.nu cand te obliga.trebuie sa simti nevoia. cel mai bine e la 18 ani:*

| ιυвιтα a răspuns:

Eu nu mi-am inceput-o, dar varsta potrivita este atunci cand te simti tu pregatita si cand crezi ca ai gasit persoana potrivita pentru a face acest pas, cel mai indicat este sa ti-o incepi spre finalul pubertatii, adica pe la 17-18 dar poate fi si mai devreme depinde de tine si de partenerbig grin

| Andreutzzyk a răspuns:

Pai viata sexuala logic acum e la moda la 13 sau 14 ani.depinde dar atunci cand incepi sa ai.(sti tu ce) exista posibilitatea sa ramai insarcinata daca nu te protejezi. Depinde! Parintii vor de obicei ca copii sa fie maritati cred ca dupa ei pot pe la 19, 20 sau 18. dar asta depinde de tine si cat de intelegatori sunt ei.astept funda!:*

| CHAMAH7_6371 a răspuns:

Ca si fata atunci cand esti pregatita. dar in general fetele din ziua de zi si-o incep de la 15-16 ani sau poate mai devreme. Funda?

| daniela_5429 a răspuns:

Poi e normal sa ti-o incepi la 18 sau chiar dupa, eu inca sunt virginahappy, dar acum mi se pare ca sa cm schimbat moda si e chiar aiurea pot spune ca e o varsta frageda pentru astfel de lucruri ...acum depinde de tine! e zic sa nu tio incepi inainte de 16 ani plus ca te distrugi! succes funda?