| Sofia07 a întrebat:

De la fondul de ten imi apar cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Buna, Sofia. Fondul de ten este prietenul nostru atata timp cat stim sa il alegem si mai ales stim sa il folosim. Asadar, alege un fond cu o consistenta usoara, care sa nu incarce tenul, doar sa ii confere un aspect uniform. Fii atenta la data expirarii si nu il folosi mai mult de jumatate de an de la data in care l-ai deschis prima data. De asemenea, inainte de a aplica fondul de ten foloseste o crema hidratanta, pentru a-ti proteja pielea. Si nu in ultimul rand, daca ai mai putin de 17 ani, nu iti recomand sa folosesti fond de ten, alege un baton corector. Ai grija de tine.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Daca e vechi da

| mermadia a răspuns:

Sau daca nu te demachiezi. e normal pentru ca se aduna, aduna, si apar inevitabilele cosuri! fii mai atenta la pasii pe care trebuie sa-i respecti cu sfintenie, si cum spune domnisoara:uita-te la data expirarii!

| MisterDariusBoy a răspuns:

Din cate stiu eu...fondul de ten nu mai lasa pielea sa respire si de aceea ies cosuri sau puncte de alea mici.am o gramada de colege cu ten perfect fara niciun cos care mi-au zis ca sau umplut de cosuri de frunte de la fong de ten...si chiar, foloseste un baton coretor strict pe cosuri si gata :*