| Variantei4DeExamen a întrebat:

Salut! Ieri cand alergam, mi-a intrat o musculita ceva in ochi. M-a dururt tare rau, dar m-am uitat in ochi si nu era nimic. Am clatit putin cu apa si asta a fost. Seara am vazut ca am ochiul rosu pe bune, m-am uitat in oglinda si am scos musculita aia. Azi dimineata cand m-am trezit nu mai am ochiul asa rosu dar simt un disconfort micuț.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cand iti intra ceva in ochi incearca sa clipesti de multe ori pana cand acel ceva ajunge in coltul interior al ochiului si merge scos cu usurinta, fara sa atingi prea mult cu mana murdara. Daca simti disconfortul si maine, poate ar merita o vizita la medic.Totusi, eu cred ca iti va trece, stai calm/a.Mi s-a intamplat si mie asa, dar am rezolvat pe moment, n-a persistat.