| MissNobody a întrebat:

De la nastere am avut o problema urata cu pielea capului, cojite foarte groase, am avut parte de sute de tratamente care mergeau apoi efectul lor disparea subit. Ultima data mi-au zis ca am dermatita seboreica si am luat niste pastile am 2 sampoane foarte scumpe care au avut efect puternic dar acum parca totul a luat-o razna, fara sa fac nimic, acelasi sampon acelasi stil de viata etc. Cojitele mi-au ajuns pe frunte, urechi, in jurul ochilor, sprancene, si in jurul nasului, orice creme fol nimic nu merge, mi.am luat creme pentru ten foarte uscat, creme scumpe, creme ieftine. Sunt disperata ce sa fac? ustura si am fata extrem de uscata si ma dau din ora in ora cu crema. Ce pot sa mai incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Ai incercat sa te speli pe fata foarte des?
Sau, ai putea merge la o farmacie naturista. Poate acolo au ceva mai bun. Asta daca nu ai fost deja.

Bafta, oricum!

| MissNobody explică (pentru AirănMeidăn):

Cand ma spal pe fata se usuca si mai tare, e groaznic.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru MissNobody):

Dar uleiul de argan, l-ai incercat?

| MissNobody explică (pentru AirănMeidăn):

Da, il folosesc si pe par dar pe fata nu functioneaza.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru MissNobody):

Nu stiu. Dermatologii la care ai fost nu te mai pot ajuta cu nimic? Insista si poate pana la urma vei gasi ceva! Si am zis, poti incerca la farmaciile naturiste.