| Stefania96dfg a întrebat:

Imi cade parul ce as putea sa fac? Ce samponuri ar trebui sa folosesc sau creme? Ma mult!

Răspuns Câştigător
| Crocaa a răspuns:

Mda,pai din nou ne confruntam cu aceeasi problema! Si eu gasesc fire prin toata casa, ce sa mai spun cand il spal, imi cade foarte mult.Ar putea fi o dereglare hormonala sau lipsa vitaminelor. Unii oameni mai spun ca si stresul este o cauza a caderii parului, dar in cazul nostru e cam devreme sa ne gandim la asta.Insa,am observat ca daca ma spal cu sampoane de la Yves Rocher,nu-mi mai cade asa tare.E normal sa cada cateva fire de par, la pieptanare, dar nu in exces.Ai putea sa faci un test, sa vezi ce sampon iti dauneaza si care iti face bine, dar sfatul meu este sa vorbesti cu un specialist.Inca nu am cautat un tratament la farmacie, dar cred ca daca te interesezi o sa gasesti.Cel mai bine ar fi sa vorbesti ori cu un farmacist, ori cu cineva care se pricepe ca sa determine care este cauza caderii parului in cazul tau.:*

9 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Wash and go antiruperethinking

| Stefania96dfg explică:

Imi cade fir cu fir! Cand il pieptan imi cade mult chiar daca nu trag de el! Si gasesc fire prin toata casa! Stiu ca e normal, dar mie imi cade excesiv!

| Stefania96dfg explică:

Am parul mediu! cu vreo 7 cm mai jos de umar!

| ๔ღILoVeRaPღ๔ a răspuns:

Uleiul de ricrin ajuta mult!

| danusikd a răspuns:

Stefy si mie mi s-a intamplat la fel.nu te spala cu multe samponuri nu e bine de la asta si cade. foloseste doar un sampon natural si parul va fi mult mai bine tongue

| DeNnySsAa a răspuns:

Uite eu mi-am facut suvite si a inceput sa imi cada si mie parul si mi.am lat d la farmace ulei de ricin si vitamina A

le amesteci in ceva si te dai la radacina parlui :X:X

| Mariana_8683 a răspuns:

Să-ți cadă părul nu e ceva normal. Să-ți cadă fire de păr, e absolut altceva. Tuturor le cade. Dar specifică dacă îți cade fără motiv sau când te piepteni/tragi de par/umblii prin păr. Trebuie să-ți aduci aminte ca firele de păr nu sunt "cusute" strâns in păr. Deci acesta poate cădea.
Cât despre șampon, acesta ar trebuie să fie special pentru tipul tău de păr. Adică ce ai mai folosit și ești sigură de siguranța părului tău.

| selly000 a răspuns:

Si mie imi cade parul! Am mai ramas cu cateva fire de par in cap! Sunt asa disperata! Nici nu mi-l mai las pe spate...Mi-l tin prins intr-o coada.Peste tot sunt fire de par...

| AlexandruZoicas a răspuns:

Am auzit ca dfak dai cu gel iti cade da cu placa daca ai parul mare