| crinutzadragutza a întrebat:

Duminica trecuta am fost la piscina si am stat prea mult la soare...si mi-am ars pielea ce sa fac ca sa nu ma mai decojesc sau sa nu ma mai usture asa tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Crema hidratanta folseste-o cat mai des(pe zi) si in 2 sau 3 zile sigur nu te va mai ustura piele si incetul cu incetul o sa dispara si acea "roseata"

1 răspuns:
| ZigZagMTFK a răspuns:

Trebuie sa te dai cu ulei de masaline (natural, modificat), sau cu o crema speciala care se gaseste in farmacii funda? big grin