| blackkrose a întrebat:

De la un tatuaj pe san se poate face cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu, dar poti face alte chestii daca mergi sa te tatueze un 'amic' intr-un salon improvizat. Mergi la un salon profesionist, unde instrumentele sunt sterile.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu.happy Nu ai cum sa faci cancer.Stay linistita.winking

| pisi dy a răspuns:

Bravo, fa-ti mai multe tatuaje! O sa fii o babuta misto la 80 de ani cu tatuaj! O sa pice doctorul pe spate cand te-o vedea... fa-ti si tu unul care nu e permanent, ca dupa aia o sa tropai la usa unui cabinet peste cativa ani sa scapi de el. Si ramane semn urat pe o zona sensibila si frumoasa de la natura. nu-i pacat?
Nu stiu daca faci cancer, ca nu s-a studiat chestia asta deocamdata, dar daca in tumorile de san s-au gasit substante ( aluminiu)folosite la antiperspirante, or fi ceva neplaceri si de la tusul ala cere te tine toata viata.

| Ben. a răspuns:

Nu

| Beatrice_6624 a răspuns:

Eu cred ca si de la un tatuaj se poate fc ceva pentru ca tatuajul ala patrunde mai adanc si nu cred ca este bine.

| powergirl a răspuns:

Da pentru ca tusul cu care se face e cam toxic

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal Ca Nuuuu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie, dupa parerea mea, este un tatuaj semipermanent, si eu am unul, o cobra ft veninoasa si ft infricosatoare dar la fel de sexy si seducatoare.Sunt foarte frumoase, iar despre cancer exista 2 ipoteze :daca instrumentarul este infect risti sa te trezesti cu o infectie ft urata sau cu dermatita daca instrumentarul insa, este steril, riscurile sunt foarte mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca am si eu si nu am patit nimic