| Zoinx a întrebat:

De la un timp ma cam doare capul. Acum 2 zile am pus mana in cap si am simtit o durere a venei gatului., abia daca pot sa ating zona aceea a capului, de frica durerii ingrozitoare. Ai mei spun ca s-ar putea sa am o vena intoarsa.thinking Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Sa te duci la doctor. Cu cat mai repede cu atat mai bine pentru sanatatea ta.
Bafta!

| foxi a răspuns:

Doctorul te poate ajuta!

| myxolaryy a răspuns:

Paseaza usor zona capului si dac te doare capul nu crestetul ia niste paracetamol vreo 2 zile fa asa si daca nu merge du-te la doctor

| Marianabumbar a răspuns:

Nu stiu ce poate fi, dar eu simt tot la fel, simt o vena dureroasa in partea dreapta a capului dinspre ceafa in sus, si cum e vena dinspre ceafa la cap sus, la capt simt un nod mic... ce poate fi?