| speedpaulus a întrebat:

Salut.
Fac sala periodic de 2 ani iar astazi in timp ce faceam un exercitiu la biceps m-a luat o durere mare in spatele capului (baza gatului) si cu ameteli.
N-am patit niciodata asta, poate m-a mai durut capul dar dupa ce ma fortam la maxim si era ceva doar de moment, imi reveneam in cateva secunde.
Ce ar putea fi? Inca ma doare.
Precizez ca nu ridic greutati extrem de mari sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stefy09hftgg a răspuns:

Sunt sanse ca tensiunea ta sa fie prea mare... Te-ai suprasolicitat sau ai facut un efort foarte mare...