| dianadiana123456 a întrebat:

De luni mă doare burta, îmi vine sa vomit și fac pipi foarte des. Sunt speriata pentru ca nu știu dacă este sarcina sau este o răceala jos ( de câte ori am făcut o cu iubitul meu am folosit prezervativ și niciodată nu și a dat drumul în mine). Ce credeți ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pentru inceput, ar fi bine sa faci un test de sarcina, apoi, daca testul este negativ, inseamna ca esti racita /ori ai infectie.
Daca nu este sarcina, te adresezi medicului de familie pentru un tratament ori un control ginecologic!
O zi buna happy

| Felys a răspuns:

Urina des in general este cistita, la inceputul unei sarcini nu urinezi des si nici nu doare jos, cat priveste starea de voma mai este si indusa de gandurile tale

| R01AL a răspuns:

Esti însărcinată