| Gabi_Maria_1999 a întrebat:

De mult timp am o senzatie de arsura pe coaste si muschiul abdominal, ce poate fi? la miscare se accentueaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| fundrive78 a răspuns:

Buna,
Depinde in ce parte si de natura durerii (musculara, pe os, interna...), cel mai bine este sa te vada un medic. Daca ai facut recent vreo intoarcere brusca sau vreun efort mai mare ar putea fi o simpla intindere musculara care se poate rezolva in cazurile foarte suparatoare cu un calmant si repaos si pentru o perioada mai mare de timp (pana inceteaza durerile) cu miscari controlate si sa te feresti de efort prea mare. Totusi sfatul meu este sa mergi la un medic.
Sanatate si sa auzim de bine!