| Ursulake a întrebat:

De ceva zile simt ceva in partea stanga sub coaste, o senzatie de disconfort, cateodata dureze și la apasare simt ceva acolo. Am fost la vreo 3 medici și au spus ca nu am hernie. Ce poate fi? Asa mai face muschiul sau ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca disconfortul este sub coaste, nu poate fii muschiul, ca ala este PESTE coaste, deci, cel mai probabil este intestinul care da disconfort in momentul in care manaci sau bei ceea ce nu-i convine sau nu-i sanatos.
Evita pentu o bucata de vreme sa mai manci fast food, prajeli, grasimi, salamuri, sa bei sucuri si alcool si totul va revenii la normal.
Foarte important: bea kefir pe stomacul gol dimineata, pentru ca iti aduce un aport de probiotice (bacterii sanatoase) in corp, care iti vindeca stomacul si intestinele.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ai depus efort? Ai ridicat chestii grele? E posibil sa ti se fi inflamat acea parte sau sa ai o întindere.

| Ursulake explică (pentru justanotheruser99):

Nu, mi s-a spus ca probabil am ceva probleme intestinale, dar nu inteleg ce e acea chestie pe care o simt cateodata la palpare

| Aless667 a răspuns:

Probabil că ai o mică problemă cu colonul (stai liniștită, va fi de scurtă durată).
Răspunde-mi la o singură întrebare: ai făcut vreun "scaun" în aceste zile?
P.S (nu sunt medic si nu stiu sigur dacă asta e problema dar dacă îmi vei răspunde poate ca îmi voi da seama mai ușor) happy