| Myky98 a întrebat:

De doua zile ma doare capul mie foarte rau si m-a durut si gingia bine asta cred ca e de la o masea asa si azi de dimineata dintr-o data am inceput sa rad si nu stiu a inceput sa ma intepe nu stiu sa ma doara mai sus de burta pe langa inima si cateodata ma inteapa si inima ce ar putea fi si mentionez ca am 14 ani
Va rog mult ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o anemie, mergi cel puțin până la medicul de familie pentru un control.
Pa, pa.

| Myky98 explică (pentru Legiuitoarea):

Si mai e ceva la noi la scoala s a facut un control si am aflat ca am probleme cu ochii ca nu vad bine ..si durerile de cap pot fi cauzate de la ochi?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Myky98):

Bună
Da, și ei dau dureri de cap.
Mergi la un control oftalmologic pentru a vedea ce este de fapt.
Sănătate.
Pa, pa.

| Myky98 explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi happy pa pa

evenso
| evenso a răspuns:

Cel mai bine este, sa te duci la stomatolog pentru un control si tratament.
Iar pentru restul simptomelor trebuie sa te duci la medicul tau de familie.
De multe ori nevralgiile intercostale sunt confundate cu intepaturi la inima, dar la adolescenti poate fi datorita cresterii.
Ca sa clarifici starea ta de sanatate de asta trebuie sa te duci la medicul tau de familie sa te consulta si sa vada ce e de facut mai departe.

| Myky98 explică:

Si inca ceva am bataile inimii neregulate bine aveam acum nu stiu sad