| alexa92 a întrebat:

De o bucata de vreme fac exercitii pentru ca doresc sa slabesc putin. Totul merge bine, fac exercitii in fiecare zi si se vad si rezultatele. Fac abdomene, exercitii cu gantere usoare pentru brate, alerg uneori si fac exercitii gen bicicleta pentru picioare. Problema e ca de fiecare data cand fac acele exercitii bicicleta, dupa o repriza de nici un minut, ma doare deasupra genunchiului drept. Asta se intampla doar la dreptul si am observat aceasta durere de ceva timp. Mentionez ca nu am calcat aiurea pe picior, nu m-am lovit la el si totusi apare aceasta durere, doar in acea portiune si doar la acest picior. As dori sa stiu daca banuieste cineva care ar putea fi problema. Cand nu fac exercitii, nu am nici un fel de probleme, nu doare deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Probabil ti se maresc oasele, dar mai bine ar fi sa mergi la un control medical si sa ii spui doctorului cand ti se intampla

| Xandr a răspuns:

Poate este vorba de o suprasolicitare a acelei parti. Totusi mergi la un control medical pentru a fi sigura.