| Anonimafarahaz2 a întrebat:

De o luna si cateva zile urmez un tratament dat de la medicul dermatolog pentru acnee si anume ROACUTANE. Tenul meu sa curățare destul de bine, dar cu o zi inainte sa-mi vina menstruația mi s-a umplut din nou fata de cosuri si nu 2 sau 3 efectiv mi s-a umflat fata de la cosuri si asta se intampla in fiecare luna inainte de menstruație.
Stiti ce asa putea face in legatura cu asta? Exista ceva medicamente pentru problema asta sau măști care au funcționat la voi? Nu imi recomandați sa merg la alti dermatologi sau ginecologi ca am schimbat vreo 4 si tot degeaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai? Mama ta ce zice i ai aratat cosurile te a vazut? Organismul tau trece prin multe schimbari ar fi bine daca ai putea sa bei ceai depurativ este detoxifiant scapi de toxine si după ce scapi de toxine vei scapă si de coșuri, posibil tratamentul dat de medic nu este bun pentru tine, dar tu cosurile acestea le faci doar inainte de menstruatie? Si după menstruatie dispar de la sine?

| IonutPetre12 a răspuns:

Si eu iau roacutane dar sunt baiat.In afara de asta ce fecte secundare mai ai? Eu am buze uscate, piele semi iscata, ochi uscati.Schibari bruște de stare