| uply a întrebat:

De o luna si jumatate,aproape doua,ma simt somnolent,si daca ma bag in pat,nu adorm tot timpul,si noaptea adorm greu. Vreau ca ziua sa nu mai ma simt obosit,ci foarte energic,activ si plin de viata, iar seara sa pot sa adorm usor.Mentionez ca orice as face ma simt plictisit si obosit,chiar si cand citesc sau vad un film, care in mod normal inainte ma tineau pe faza.De asemenea,vara aceasta mi s-a intamplat ceva neplacut, si medicul mi-a prescris sa iau Abilify si Romparkin.Acum iau doar Abilify.Sa fie un efect secundar al medicamentelor? Nu vreau sa iau cafea sau energizante ca sa steau activ.De asemenea,mentionez ca ieri la scoala, dupa 3 ore de stat ope scaun aveam o durere de nedescris, iar seara cand am venit acasa imi venea sa mi le tai.
Sunt baiat si peste o luna si ceva fac 16 ani.
Multumesc! Jur sa dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristina27061999 a răspuns:

Incearca sa faci ceva obositor in timpul zilei pentru a adormi mai usor noaptea cat despre dureri mai bine consulti un medic funda? happy

3 răspunsuri:
| lazio9 a răspuns:

Fa exercitiul asta 1 data pe zi cand vrei..repeta-l de 2 ori...o sa dormi ca un peste si o sa ai din ce in ce mai multa anergie si dezintoxica, bea si multe lichide( apa plata sau de izvor)

Aici exercitiul: http://www.youtube.com/watch?v=gFNfFhECH7w

| karsivan a răspuns:

Aceste medicamente se prescriu de doctor, tot pe el i-l intrebi daca ai probleme.

| uply explică:

Mentionez ca iau medicamentul din 12 in 12 ore, la 8 a.m. si 8 p.m.