| anonim_4396 a întrebat:

De o ora am urmatoarele simptome:ma doare foarte tare gatul,imi este somn si cand dau sa adorm am palpiatii si ma trezesc cu o stare de frica, palpitatii si dureri in zona inimii so usturimi in piept.nu am cum sa ajung la medic in seara asta o puteti spune ce sa fac? pentru ca imi este frica.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca se agraveaza, nu ar fi rau sa chemi salvarea sa faci o vizita la urgenta sa faci o electrocardeograma.

| Azµre a răspuns:

Să te duci la medic poate fi vorba de o tahicardie asociată cu o tensiune arterială și multe altele.

| mihayy124 a răspuns:

Din cate stiu eu astea sunt simptome de infarct. Dar nu sunt medic. Dar CEL MAI BINE AR FI SA AJUNGI LA UN MEDIC URGENT.

| karinne94 a răspuns:

Nu mai am dureri dar in schimb am palpitatii si durerile s-au mutat in spate, probabil sunt speriata.