| anonim_4396 a întrebat:

De o saptamana in fiecare dimineata cand ma trezesc ma doare rau capul si ametesc. Imi trece in 30 de minute uneori chiar si in cateva ore. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Verifica tensiunea si evita ridicarea brusca din pat!

| EuAli a răspuns:

Du-te la doctorul tau de familie.
Asa patesc si eu doar ca ametesc doar pentru. cateva secunde si apoi imi revin.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de o tensiune MICĂ ( hipotensiune ), sau chiar o anemie...

Cel mai indicat ar fi să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare şi/sau consult de specialitate.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Poate este de vină programul tău zilnic, poate nu te odihneşti suficient, o tensiune mică, o lipsă de ceva în organism.
Părerea mea este că ar trebui să-ţi faci nişte analize de sânge să vezi ce-i cu tine.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

O fi racit? o fi tensiunea mare sau mica? o fi vezica biliara suparata sau o fi glicemia mica? ce zici de un doctor?

| Madutzza98 a răspuns:

Ar putea fi din cauza ca nu te odihnesti cat trebuie, din cauza tensinuii mici sau o lipsa de calciu... Cel mai bine ar fi sa consulti medicul de familie si sa nu te mai ridici brusc din pat big grin

| Marylol a răspuns:

Du-te la doctor si eu am aceeasi problema, iar doctorul mi-a recomandat sa fac analize