| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X a întrebat:

Bun TPU. Nustu ce am. In ultimu timp nu prea am pofta de mancare(adica nu mai pot manca asa de mult) si cand mananc ceva imi vine greata. Cand ma trezesc dimineata ametesc si 5 minute nu pot vedea deloc. Ma doare capul mereu, in zona tamplei. Cand ma cert cu cineva mi se face rau, mie foarte cald si apoi ametesc si cap din picioare. Am facut analize dar vin tocmai in 15-16 septembrie (le-am trimis in Anglia).

Ma puteti ajuta? Niste sfaturi, ceva leacuri babesti sau altceva.

P:S: pana nu vin analizele medicul de familie nu poate sa imi faca nimic si nici sa imi dea vreo trimitere

App.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ayiana a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator,doar ca mie nu-mi era pofta de mancare, nu puteam sa mananc nimic, pur si simplu ma fortam sa mananc ceva; ameteam des si ma durea capul de fiecare data cand ma puneam sau ma sculam din pat, cand ieseam din camera sau cam imi aplecam putin capul.Iar mie mi se intampla noaptea cand ma duceam la baie:de cata ori ma duceam la baie, la intoarcere ameteam si dintr-o data nu mai vedeam nimic in fata ochilor si trebuia sa strig pe cineva sa ma ajute.In cazul tau cred ca e mai bine sa astepti analizele, fiindca daca iei niste leacuri babesti poate mai rau faci.Iti doresc insanatosire grabnica si sa stai cat maI relaxata(si mananca mancare usoara, poate cumva iti mai trece din greturi).

5 răspunsuri:
| Athée a răspuns:

Primul lucru la care m-am gandit e o posibila sarcina. Dar oate fii si de la stres, si de la nopti nedormite, si de la caldura, etc. Recomand sa mergi la medic. Ai grija.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Pana iti vin analizele vorbeste cu medicul de familie sa iti dea pana atunci ceva remedii, nu lua ceva de capul tau pentru ca poti face mai rau

| Panic4Free a răspuns:

Eşti însarcinata?

| Belllla a răspuns (pentru Panic4Free):

Cand esti insarcinata iti vine mereu foame!

| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X explică (pentru Panic4Free):

Panic4free doamne fereste laughing