| anonim_4396 a întrebat:

De un an de zile am retinoschisis la ochiul drept si ma cam deranjeaza( imi apar flash-uri luminoase in campul vizual) A mai avut cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta inseamna suprasolicitarea ochilor.
Ti-as sufera sa elimini complet telefonul si statul pe el sau pe laptop, folosindu-l numai pentru sunat si primit telefoane.
laptopul de asemenea trebuie evitat, statul pe computer maxim 1 ora pe zi.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult pentru sfaturi happy

3 răspunsuri:
| Mokhsa a răspuns:

E pe fond fizic sau psihic?

| anonim_4396 explică (pentru Mokhsa):

Cred si eu ca e fond psihic, m-am stresat foarte mult in ultima perioada si am si insomnie cronica.