| Robertamirela23 a întrebat:

De un an incoace am scurgeri vaginale ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Dreamgirl a răspuns:

Consulta un ginecolog. Poate fi o infectie, sau o candida, care da scurgeri vaginale precum si prurit(mancarimi) sau usturimi. Cu cat afli mai repede despre ce e vorba si iei masurile necesare, cu atat mai bine. Succes!

| papusica987 a răspuns:

Daca sunt abundente mergi la medic>big grin

| DumiY a răspuns:

Buna!
Scurgerile vaginale apar inaintea menstruatie. Nu ai de ce sa iti faci griji.Insa daca vrei sa fii mai sigura poti consulta un ginecolog.

| danteewerr a răspuns:

In primul rănd să nu mai pui intrebări de genu acesta la caterincă pe acest site. Iți bat pariu și sunt convins sută la sută că ești un mangliu care pui intrebări aiurea pentru a face caterincă și bășcălie de acest site! Acum hai să-ți răspund totuși la intrebare. Dacă ești o tipă plinuță, este normal, dacă ești o tipă care schimbi partenerii din lună in lună, atunci ește clară treaba. Dacă ești o tipă cu o siluietă normală și cu o viață normală și nu ești vreo curvuștină din asta iefintă, și ai o alimentație sănătoasă și tot ai aceste scurgeri vaginale, este bine să mergi totuși la un medic. Faci programare și este bine să mergi totuși la mai multe spitale ori cabinete din acestea cu profilul de ginecologie, pentru a face o comparație intre rezultate findcă sunt mulți medici in ziua de azi care sunt cam șarlatani și vor dori să te păcălească! Pa!

| Robertamirela23 explică (pentru danteewerr):

Un singur partener am avut

| KompliKat a răspuns:

Nu ai ce sa faci este normal se curata vaginul si trebuie sa iti vina ciclu asta daca nu ti-a venit deja dar nu ai de ce sa iti faci griji! este normal! FUNDA?

| Robertamirela23 explică (pentru KompliKat):

Mi-a venit

| KompliKat a răspuns (pentru Robertamirela23):

Ori cum nu ai de ce sa iti faci griji este ceva normal