| alexandra1115 a întrebat:

De un an si ceva ma doare in capul pieptului, durerea persista intre orele mesei, adica imi trece doar atunci cand mananc ceva, daca nu mananc nu imi trece, oare poate fi gastrita? am facut analize si mi-au iesit trigliceridele putin cam mari in rest nimic, m-am saturat sa ma duc mereu la doctor si sa nu stie ce am.va rog un sfat ceva daca se poate. si inca ceva ma doare cateva luni imi trece iar apoi cateva luni iar ma doare si tot asa.este o senzatie ca si cum m-ar roade asa pe dinauntru si din cauza asta mananc mai mult pentru ca nu am ce face daca ma doare trebuie sa manac ca sa-mi treaca si m-am si ingrasat din cauza asta, va rog daca se poate un sfat ceva, multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

Nu stiu la ce doctor te-ai dus dar simptomele tale sunt tipice unui ulcer gastric eu iti recomand sa te duci la un medic specialist si sa faci o endoscopie manevra care nu dureaza mult si e o investigatie de electie in depistarea afectiunilor stomacului.

3 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

E posibil sa suferi de reflux gastroesofagian, o afectiune destul de serioasa. Ai nevoie de un tratament eficient, altfel exista riscul unor complicatii grave pe termen lung.
Iti recomand o alimentatie regulata (3-4 mese la ore fixe), fara alimente prajite, zahar sau bauturi acidulate, si o vizita la un gastroenterolog.

| Gabriel892 a răspuns:

Verifica-ti nivelul bilirubinei la o analiza de sange, poate fi sindromul gilbert

| alexandra1115 explică:

Mi-am facut toate analizele de sange inclusiv nivelul bilirubinei si il am normal.