| AndreeaDeea1234 a întrebat:

De un timp mia crapat pielea degetelor. Am incercat mai multe creme si nimic! Si azi am curatat niste gogosari si au inceput sa ma usture si sa ma arda degetele. Daca stiti un remediu sau ceva pentru ca mor de durere! Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

-Crema cu galbenele si propolis este un produs 100% natural care contine extract de flori de Galbenele (Calendulae flores), propolis, inglobate intr-o baza de crema alcatuita din : ceara de albine, ulei de masline, vaselina.

-Actiuni si recomandari:
-Are actiune calmanta, cicatrizanta, emolienta, antiinflamatoare, antimicrobiana, analgezica, keratolica, activeaza circulatia sanguina.

-Reda tonicitatea pielii

-Stimuleaza capacitatea epitelizanta a tesutului lezat, grabeste procesul de vindecare a ranilor si limiteaza extinderea cicatricelor.

-In cazul ranilor infectate si necrozate, blocheaza activitatea agentilor infectiosi.

-Are actiune antiedematoasa si un deosebit potential dermato-regenerator.

-Se recomanda ca adjuvant in:
- eczeme, eriteme, arsuri, degeraturi, negi, hemoroizi, acnee, candidoze, furunculoze, vaginite, ulcere, intepaturi de insecte, plagi greu vindecabile, plagi postoperatorii, leucoree, reumatism articular.

-Mod de folosire:
-EXTERN:
-Se aplica odata pe zi, preferabil seara, in strat subtire, pe zona afectata spalata in prealabil cu apa si sapun, masandu-se usor pana la absortia totala.

| AndreeaDeea1234 explică (pentru EmaS):

Multumesc mult pentru sfat!

| EmaS a răspuns (pentru AndreeaDeea1234):

Cu multa placere!