| Crs a întrebat:

De vreo 2 saptamani ma dor ovarele si mijlocul. de obicei aveam aceste simptome cand trebuia sa imi vina ciclul. in ultimile 2 luni mi-a venit ciclul o data pe 3 si urmatoarea luna pe 5 parca. dar mie nu imi vine regulat. aceste simptome. ca ma dor ovarele si mijlocul. anunta ca trebuie sa imi vina? Am fost si racita si de aceea cred ca nu imi mai vine,., Sau poate sa fie si altceva:-s?:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa credstraight faceam exact aceeasi problema si eusad ultimele 2 luni o data pe 6 si luna urmatoare pe 14 iar acum.nimicsad insa ma dureau ovarele foarte rau si cand ma asezam pe fotoliu daca nu ma asezam usor simteam o mare dureresad erau mai degraba intepaturi sad am fost la ginecolog si am anexitasad mi-a dat o reteta si voi merge maine sa o iausad cat despre menstruatia mi-a zis sa mai astept ca sunt situatii in care anexita deregleaza menstruatiasad mai asteapta 2-3 zile apoi mergi la medicsad

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pot fi mai multe lucruri, ca de exemplu niste chisturi ovariene. Nu e normal sa ai menstruatia neregulata, ar trebui sa te vada un ginecolog cat mai repede.
Sa-ti mai spun ceva: daca ai ciclu neregulat nu exista perioada fertila si nefertila, pur si simplu nu poti aplica calendarul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina, il repeti dupa 2 zile pentru siguranta. Daca nu sunt probleme si durerile persista e bine sa mergi la un control ginecologic.

| hiphopbeatz a răspuns:

Za test si daca umblii cu partea de jos a spatelui gol unde e curent ia-ti un sal ceva, nu stiu daca e grav sau nu dar te poti duce la medic.

pace si sanatate!

| Crs explică:

Mentionez ca am avut si un contact neprotejat nu mai stiu sigur pe cat... 3 -4-5. dar nu si-a dat drumul in mine. dar din cate stiu si calculez. nu eram in perioada fertila. dar de ce nu imi vine?

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Nu, ai racit la burta.am opt ani si ma dor si pe mine ovarele.si nu mi-a venit ciclul.mama mi-a zis ca am racit la burta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut contact sexual insa nu eram in perioada aia si tot in acelasi mod m-am protejat dar stii cum e. nu e nevoie de ''tot'' ca sa ramai insarcinata! eu am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ dar nu ma bazez doar pe unul o sa mai incerc si maine un altul; ia-ti un test deocamdatasad