| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 30 minute mi-au amortit vreo 3-4 dinti din partea dreapta de sus(2 incisiv si 1 premolar), asa din senin, fara sa fac nimic. Nu m-am lovit, nu am baut sau mancat nimic. Stateam linistiti pe scaun la PC si mi-au amortit brusc. Si mai am o senzatie ciudata, parca m-ar si durea in acelasi timp partea dreapta a gingiei si obrazulu, durerea radiaza pana sus spre spranceana dreapta. Nu imi dau seama exact unde e senzatia asta de durere. Parca mai am si o senzatie ciudata in nara dreapta, ca si cand as vrea sa stranut.

Acum nici daca vreau nu am unde sa ma duc la dentist, o sa merg maine. Probleme cu dintii nu am avut niciodata(am 17 ani), e prima oara cand mi se intampla asta.

Ce ar putea fi? Daca ajuta cu ceva, duminica trecuta m-a luat tare o raceala dar am luat pastile 3 zile, momentan mai imi curge nasul. O avea vreo legatura? Spuneti-mi sa-mi fac o idee, deja m-am speriat straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Amorțeala este de natură neurologică.
Mergi la dentist pentru un consult și apoi mai vezi cum evoluează lucrurile.
Pa, pa.

| whattt a răspuns:

Mergi la un stomatolog, s-ar putea sa ai vreo carie ceva