| Affeonhehop a întrebat:

Am racit zilele astea.
Stiti cum este la raceala, am racit de 3 zile tin sa mentionez ca in a 2-a zi mi-a curs sange din nara stanga, si azi mi-a curs de 2 ori. Acum 10 minute mi-a curs si m-am enervat si am tras si am simtit ca am inghitit ca un cheag de sange. Tin sa mentionez ca se opreste foarte repede, adica doar curge mai multa din senin si dupa se cam opreste. ( de un timp am o senzatie ca si cum as vrea sa stranut si nu pot la nara stanga)

Răspuns Câştigător
| TiniXxx a răspuns:

Eu te inteleg foarte bine., la mine se intimpla la fel cind sunt racita,,, tu trebuie sa pui un prosop umezit in apa rece pe frunte,,, iar cind iti va curge din nou astepti putin si apoi incearca sa sufli totul in afara,,, narea ti se va curata si te vei simti bine... dar ca sa fii mai convins ca nu iti va curge din nou trebuie sa stai mai mult cu prosop umezit cu apa rece pe frunte ...Sucess! sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Sa nu iti crape vreun vas de sange din cap. Sa te enervezi pana ti-se scurge tot sangele din corp rolling on the floor

| CassieBee a răspuns:

Se intampla asta din cauza presiunii arteriale, de la stranutat, nas infundat etc. Incearca sa folosesti picaturi sau mirosuri mentolate sa iti desfunzi caile respiratorii. Cu cat mai rar ai nasul infundat, si cu cat mai rar iti vine sa stranuti, cu atat mai rar o sa iti curga sange din nas.happy