| anonim_4396 a întrebat:

De vreo luna am o crapatura pe pielea de langa capul penisului. Am cautat ieri pe net si am crezut ca am un inceput de fimoza. Dar eu pot sa imi decalotez penisul, si cand e in erectie si cand e normal, numai ca pielea e putin taiata, se inroseste si curge foarte putin sange daca ma masturbez.

O crema pot sa cumpar de la orice farmacie, fara reteta pentru refacerea pielii, elasticitate etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Amorezatul a răspuns:

Inainte de a ajuge la spital trebuie sa te duci la la medicul de familie care iti va da trimitere la ureologie! Te asigur ca daca te duci la spital fara trimitere de la medicul de familie nu rezolvi nimic, si nici nu ai sa fi consultat! Decat daca este caz urgent! In momentele tale de intimitate poti folosi diferite metode pentru a evita frictiunea, lubrifiani in primul rand, creme si alte cele!

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Spala-te cu ceai de musetel, si apoi da cu tetraciclina unguent.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite aici raspunsurile pe care le-au dat altii la o intrebare asemanatoare tot aici la TPU:
http://www.tpu.ro/......nceput-de/

| Amorezatul a răspuns:

Este posibil ca acea crapatura pe piele sa fie datorata masturbarii excesive si frecarii care are loc intre mana si membru tau in dezvoltare. Poti pune un antiseptic local si desigur o vizita la medic este mai mult decat indicata!

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Da de ce nu te duci la doctor?

| Lefter a răspuns:

Posibil, ca pana acum ma masturbam... sa spunem o data pe saptamana. Mai stau vreo luna sa vad daca mai apar.ma spal mai des... poate o crema.
Daca tot mai apar ma duc la medic. Dar care ca nu stiu. La spital? Ce sectie.

| Lefter a răspuns:

Posibil de la masturbare, ca pana acum ma masturbam... sa zicem odata pe saptamana. Mai stau vreo luna, ma spal mai des, poate sa ma dau cu o crema ceva. Si dupa aia daca mai apar sa ma duc la un medic. Dar unde, la spital? Ce sectie.

| Amorezatul a răspuns (pentru Lefter):

Inainte de a ajuge la spital trebuie sa te duci la la medicul de familie care iti va da trimitere la ureologie! Te asigur ca daca te duci la spital fara trimitere de la medicul de familie nu rezolvi nimic, si nici nu ai sa fi consultat! Decat daca este caz urgent! In momentele tale de intimitate poti folosi diferite metode pentru a evita frictiunea, lubrifiani in primul rand, creme si alte cele!