| nevoieurgent a întrebat:

Cand imi decalotez penisul observ ca am capul penisului foarte mov, mai ales in zona de jos. Arata cam aiurea in comparatie cu pielea. Pielea alba si capul mov.
De la ce o fi?
P.S: o fi ca nu prea ma decalotez? Nu de alta dar e putin cam dificil pentru mine pentru ca am o oarecare fimoza. Exista ceva creme pentru asa ceva?

Am 17 ani

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Culoarea respectiva de rosu inchis spre mov a glandului este cea normala in momentul in care penisul intra in starea de erectie. Din cauza faptului ca deschiderea preputiului tau nu este suficient de larga in momentul erectiei maxime, decalotarea devine dificila si acest neajuns se poate corecta prin exercitii zilnice de masare si intindere a respectivei deschideri in vederea alungirii celulelor din asa numitul inel fibros care limiteaza intinderea suficienta a pielii preputiului. Pentru a realiza acest lucru este indicat sa se foloseasca unul dintre urmatoarele 2 unguentele : BETADERM (betametazona) sau DERMOVATE (propionat de clobetasol 0, 05%) pe care le poti cumpara din orice farmacie. Pielea preputiului din zona glandului (capului) se unge cu crema din belsug, si dupa ce unguentul este absorbit in intregime de preputiu (pielea ce acopera glandul) se va masa si incerca largirea deschiderii preputiul intinzand pielea in toate directiile, cu forta, pana la aparitia durerii, adica pana la limita suportabilitatii.Se aplica tratamentul de 2-3 ori pe zi, timp de 2 saptamani cu 1 saptamana pauza. Succes!

| nevoieurgent explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns.
M-am documentat cu privire la cremele pe care mi le-ai sugerat. Oare e ok sa o folosesc, sunt anumite riscuri sau ceva. am citit ca e un unguent cu steroizi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru nevoieurgent):

Intr-adevar contin steroizi in cantitati foarte mici, iar cantitatea ce ce va fi resorbita in organismul tau prin epiderma preputiului se poate considera ca fiind infima, absolut nesemnificativa. Poti sa folosesti oricere dintre ele fara nicio ingrijorare. Multa sanatate!

| nevoieurgent explică (pentru corbulalbrosu):

Ok in cele din urma o sa-ti urmez sfatul si o sa ma dau cu acea crema.
Dar am si un fel de vanataia pe capul penisului in partea inferioara, mai jos a capului. care nu dispare nici in stare fleasca. un mov foarte inchis, asta sigur nu e de la strangularea glandului.

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Capul mov al penisului este atunci cand este in excitatie maxima.

| BaiaTv3rSaT a răspuns (pentru Emilian65):

Sa mori tu ca ai scris excitatie

| Emilian65 a răspuns (pentru BaiaTv3rSaT):

Cu siguranta, asa am scris.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man probabil a mancat mama ta prea multe vinete cand era insarcinata cu tine big grin

| doctorul71 a răspuns:

Deci:
1. Aduci penisul in stare de erectie
2.Il pozitionezi in cantul usii de la camera.
3. Inchizi usa peste penis.
4. Suni la salvare(112) si le spui ce ai facut.
Pana vine salvarea repeti pasii 2 si 3

| OkSkipy a răspuns:

De la prea multa laba