| Catalinaanaursu a întrebat:

Dece îmi vine de două ori pe luna ciclu la 26 de zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ciclul vine in mod normal la 28 zile. La 26 zile nu e grav.

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Lioana):

Ciclul poate veni si la 21 zile, sunt asa persoane care au ciclu scurt, iar persoana data care a pus intrebarea s-a referit ca in decurs de 26 de zile ii vine ciclul de 2 ori!

| Lioana a răspuns (pentru eugeniu2020):

Ce-ar fi sa lasi persoana care a pus intrebarea sa ma corecteze daca am inteles eu gresit? Daca era cum spui tu, ar fi spus ca ii vine la 13 zile nu la 26. Nimeni nu numara zilele intre primul si al treilea ciclu. Eu cred ca a uitat doar sa puna o virgula. La 26 zile e de 2 ori in aceeasi luna.

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Lioana):

Pai vezi uneori o virgula cat schimba?
daca persoana ar fi mers mai des la scoala, atunci nu ar fi avut asa probleme de punctuatie!

| eugeniu2020 a răspuns:

Fiindca ceva nu e in regula cu tine, mergi la doctor, sa nu mori in curand