| RoXxX_1717 a întrebat:

Deci, am 12 ani jumate pe februarie fac 13, am inaltime 1.88-1.89 si greutate 74 kg, multi imi sugereaza ca sunt inalt si sa-mi fac corp frumos, sunt din cluj si este la Big o sala de fitness, sau daca mai este pe undeva sala(spuneti-mi) as vrea sa stiw de la cati ani pot sa ma duc la sala? am abdomen mi se vad coastele, pieptu si linia dintre toate si cercu de la burta si mana mare si groasa deoarece fac exercitii acasa, dar nu am toate dispozitivele necesare, am haltera de 25 kg, gantere de 4kg si fac zilnic, si as vrea sa ma duc la asa pe undeva thinking

(ROG SA NU COMENTATI DESPRE INALTIME)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 愛LeEu愛 a răspuns:

Nu conteaza cum arati(doar un piculetz). Conteaza bunatatea, sinceritatea si sa le faci pe plac celorlalti. Daca esti grasa poarta haine negre si mulate, daca esti slaba mananca paine cu nuci si cu miere ca o sa te ingrasi. Te am pupat

| RoXxX_1717 explică (pentru 愛LeEu愛):

Nu sunt fata, este contul surorii mele laughing

| 愛LeEu愛 a răspuns (pentru RoXxX_1717):

Ehh... pai schimba cuvintele din feminin in masculinwinking

| row a răspuns:

Uite poti sa iei niste tutoriale video de tae bo daca stii ce sunt alea chiar de acasa http://www.taebofitness.ro/, ar putea sa te ajute mult de tot

| nikolleta4ever a răspuns:

Buna! In primul rand nu e ca ma leg de inaltimea ta doar ca la varsta ta nu este normal sa fii asa inalt, e posibil o dereglare al organismului tau si te sfatuiesc sa mergi la un specialist.In al 2 rand putin sport este bine venit oricand dar nu exagera cu greutatile (fitnes )nu este indicat la varste fragede, un fotbal, hamboll sau baschet sau alte sporturi de genu este cel mai indicat. pa pa