| Powell a întrebat:

Cu ce greutati lucrati la sala?
Aici ma refer la gantere si haltere
umeri cu ce gantera lucrati dar biceps si triceps?
Ce greutate are haltera cand faceti flexii pentru biceps?

Eu as vrea sa ajung sa fac cu haltera de 40 kg si gantere de 20 happy
Merci

Răspuns Câştigător
| andrei_8471 a răspuns:

Daca esti la inceput ai mult de lucrat pana la 40 kg haltera respectiv 20 kg gantera, iar cand ajungi sa faci cu ele vrei mai mult

La umeri cu ganerele fac cu 17.5 kg gantera, cu haltera total 50 kg
flexi pentru biceps cu haltera nu fac, iar cu gantera 17.5 normal si ciocane cu 20 kg
la triceps difera destul de mult, depinde care parte a tricepsului lucrez de ex cu haltera cu priza scurta facu cu 50 -60 kg, iar cu gantera de asupra capului cu 20 kg
ca sa ajungi la greutatile alea iti trebuie antrenament, mancare si odihna

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi aica depinde de tine.nu putem sa-ti dam sfaturi atata timp cat nu stim cat de musculos/fortzos esti sau cat de slabhappy Bafta!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Eu flexez haltera de 25 kg si gantere de 12, 5

| NaiTuTreaba a răspuns:

1. Trebuie sa fi foarte atletic sa poti ridica o haltera de 40kg si gantera de 20 kg. si 2. Depinde ce forta ai ca daca esti slab nu ati da una de 30 kg laughing