| YoyoAli1234 a întrebat:

Deci,Am 14 ani si din cate am inteles la 14 ani ai visuri "umede" si mi se intampla si mie chestia asta de 2 sau 3 ori pe săptămână si daca poate cineva sa îmi spuna daca e sănătos sau sunt bolnav (nu ma uit la +18 da noaptea cand dorm imi apar femei prin vis si eu nu ma gandesc la femei). Si sper sa nu fiu bolnav de ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu esti bolnav este ceva firesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ești bolnav de ceva, ești sănătos de ceva, iar lumea te crede prea copil, doar fiindcă ai 14 ani, ca să înțeleagă că ai avea nevoie de o prietenă lângă tine, să o ții în brațe noaptea, fiindcă lumea de azi e fățarnică.

| Zuzu1991 a răspuns:

Esti bolnav, iti trebuie centura de castitate pentru baieti
https://www.google.com/......ps?/search
si o stapana care sa ti-o... aaaa, "monteze" :D

| mihaela000ela a răspuns:

Schimbarile care apar in organism sunt influentate de fluctuatiile hormonale.

| coadadematura a răspuns:

Am 18 ani, cand aveam 14-15 ani aveam si eu vise umede, dar au dispărut din cauza masturbarii
Nu stiu daca tu te masturbezi, dar daca o faci, o sa iti dispara visele umede. Si trebuie sa o faci mai des, de 2-3 ori pe saptmana macar ca sa dispara. Dar vezi sa nu devii obsedat de asta. Nu esti deloc bolnav, prin asta trec toti baietii, chiar si fetele au vise umede. Prin eliminarea spermei elimini proteine si alte elemente benefice pentru corp. Daca planuiesti sa te apuci de sala, rărește numarul de masturbari si nu o face inainte de a merge la sala!

| Naxite a răspuns:

Este normal sa apară astfel de chestii. Deși tu nu te gândești la asta, subconștientul tău o face