| aphrodite26 a întrebat:

Am o problema de mica, o fobie mai exact. Nu stiu cum se numeste. Am mereu acea frica noaptea ca cineva sa nu vina peste mine sa ma omoare. Mereu imi fac scenarii, ce as face daca s-ar intampla. Chestia e ca mie foarte frica sa dorm singura in camera, foarte greu adorm. Sau mai ma gandesc la hoti, ca imi poate sparge casa. Este atat de grav incat sa merg la psiholog?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da, mai bine ai merge fiindca te streseaza iar stresul face foarte mult rau organismului. Daca ai incercat si n-ai reusit sa treci singura peste teama asta, ar fi bine sa mergi.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este!
Fobii ca asta te poti tine legata in casa pe veci, sau iti vor crea probelem atat de mari cu somnul, din cauza fricii, ca ajungi psihopata si te poti imbolnavii rau.
Mergi la psiholog acum, cat esti in faza incipienta si se poate rezolva si ajuta.