| Dorosan_Andrei_1997 a întrebat:

Deci, am fost muscat de un Labrador, catelul unui tovaras. Acesta are toate vaccinurile facute chiar si cel anti-rabic. Am stat putin, am fost pansat, dezinfectat de catre o cunostinta care avea,, calificare". A doua zi am fost la spitalul militar si am facut un antitetanos dupa care am fost trimis la spitalul de boli infectioase. Doctora mi-a spus ca nu este cazul sa fac un vaccin anti-rabic si eventual sa supraveghez cainele 2-3 saptamani si daca este ok, nu am de ce sa-mi fac griji. Intrebarile sunt : In ce zone ale corpului se poate face vaccinul anti-rabic si este vreo posibilitate sa fiu infectat cu rabie dat fiind faptul ca cainele are vaccinurile facute? Multumesc aniticipat, precizez ca am fost muscat de fata mai exact de nas, frunte si foarte putin din buza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Sa înțeleg nu prea ai incredere in ce a spus o doctoriță de la Spitalul Militar, in schimb vrei părerea medicala a puștilor de pe TPU... Ce sa zic in acest caz, nu ma mir ca ai reușit performanta de a fi muscat de un catel de labrador.