| necroreborn1231525363afs a întrebat:

Deci, am o problemă care mă distruge psihic. De 2 luni visez că o mor, am visat de 4-5 ori până acum. Primul vis a fost simplu, eu mă pregăteam împreună cu părinții mei pentru moartea mea, și la final murisem, al doilea, al treilea și al patrulea nu mi le mai aduc aminte foarte bine, dar la fel, erau vise în care muream eu. În ultimul, pe care l-am visat aseară, eram eu cu tatal meu și un prieten de familie pe strada pe care stau eu acum cu chirie, prietenul nostru de familie s-a certat cu un barbat aici pe stradă iar tata luase pistolul de la pr de familie să îl împuște pe bărbat sau să-l sperie. Bărbatul în acel moment a alergat după mine cu un cuțit și din câteva lovituri m-a omorât, iar tatăl meu l-a împușcat pe bărbatul respectiv, după ce eu am murit vedeam tot ce se întâmpla în jur, tatăl meu plângea foarte rău iar eu nu puteam face nimic, pur și simplu îl priveam cum plânge pentru că eu eram mort, asta după câteva zile de la moartea mea. ( Eu atunci vedeam ce faceau toti apropiatii mei, stiti ca se si spune ca dupa ce un om moare ii ramane sufletul pe pamant nu stiu cat timp si vede tot ce fac apropiatii sau ceva de genul, asta faceam eu.). Ăsta a fost visul meu de aseară. Ce să fac? Au început să mă sperie. Iar odată m-am trezit la 3 dimineața speriat, tremurând și inima imi bătea foarte tare, fără să visez nimic. nu știu exact la ce categorie să încadrez problema mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nirocino a răspuns:

Se spune ca atunci cand visezi ca ai murit ti-a murit Moartea!
Nu te mai uita la stiri, la filme violente sau jocuri cu morti!
Tot raul spre bine, stai linistit! happy

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

In cele mai multe interpretari, visul in care mori este unul cu semnificatii pozitive sau, cel putin, nu este de rau.
Continui sa visezi asta deoarece te gandesti prea mult la acel vis

| anonimg a răspuns:

Pai daca la asta te gândești in cursul fiecărei zile, nu poti sa visezi noaptea altceva.
Dar i-a gândește-te tu la planurile tale de viitor, sau la orice altceva de dorit cu aceeași intensitate cu care te gândești la moartea ta! Sa vezi ca nopțile vor fi altfel.

| cristimihailov a răspuns:

Cauta-ti o fata.
Singur incepi sa dai in diverse.