| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, aș vrea să vă povestesc ceva, mai exact un vis pe care l-am avut acum 2 zile, dar până acolo mai e ceva.Acum un an aproape, prin noiembrie anul trecut, m-am întâlnit cu un băiat, l-am văzut,dar nu l-am salutat, am văzut că nu prea i-a convenit (e și normal, nici mie nu mi-ar fi convenit) pentru că atunci când ne uitam unul la altul el îmi zâmbea și aștepta să îl salut, dar eu am întors imediat privirea și după câteva secunde m-am uitat scurt la el și părea supărat. Menționez că suntem foști colegi din generală, iar acum suntem la licee diferite, profiluri diferite și nu prea ne-am mai întâlnit. Atunci când nu l-am salutat, pur și simplu eram supărată ( nu mai știu de ce, dar nu pe el ), nu am făcut-o intenționat.Și după câteva luni, prin februarie anul ăsta, am mai trecut pe lângă el, eu eram în trecere și știu că el era cu spatele la mine, era cu niște prieteni și în momentul ăla lua ceva de la cel din fața lui și nu știu cum s-a întors cu capul spre mine și am văzut cu coada ochiului că s-a uitat la mine câteva secunde încontinu, după ce am trecut de el nu știu dacă s-a mai uitat la mine pentru că nu am vrut să mă întorc să mă uit la el.Acum visul : Acum 2 zile am visat că m-am întâlnit cu el și am vrut să îi cer scuze, dar el a fugit, iar eu fugeam după el și cumva el a intrat în liceul lui (era în timpul școlii visul), iar eu nu am mai intrat după el. După aceea, paznicul acelui liceu avea ceva pistol cu care m-a împușcat din cauză că nu eram de la liceul ăla și nu aveam ce să caut eu acolo. Era ciudat pistolul ăla, nu îmi amintesc decât că avea niște gloanțe care m-au amorțit și la un moment dat am vrut să fug de acolo pentru că deja eram împușcată de vreo 2-3 ori și omul ăla încă mai vroia să mă împuște. Într-un final am reușit să fug de acolo așa amorțită cum eram,precizez că atunci când fugeam după el țin minte că eram atât de disperată să îl prind din urmă încât am sărit peste garduri și m-am julit, eram toată lovită. Cam atât a fost. Am avut un vis foarte ciudat. Am uitat să spun că înainte să visez asta, în ziua aia l-am văzut scurt cam 2 secunde în timp ce mergeam cu mașina, el era în a lui, eu în a mea. Întrebarea mea este : ce ar putea însemna visul ăsta? Am pus întrebarea asta mai mult de curiozitate, nu din alt motiv, sunt pur și simplu curioasă. Poate unii dintre voi ați avut vise de genul și îmi puteți spune dacă s-a întâmplat ceva după. Am auzit și cred puțin în chestia asta, că fiecare vis are o semnificație. Îmi pare rău că am scris atât și am dat așa multe detalii și poate mai am greșeli de exprimare. Aștept un răspuns.

1 răspuns:
| Ciprian04 a răspuns:

Se mai intampla sa visezi baieti pe care i-ai mai vazut, dar nu cred ca se va intampla ceva dupa.