| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Deci, am o situatie mai ciudata. Pot spune ca sunt dependenta de sange.
Totul a inceput cand eram la scoala si m-am taiat(din greseala) si am oprit sangerarea cu gura...Imi placea gustul deci am continuat desi simteam o usoara durere.
Beau sange aproape zilnic (de la mana, si imi fac zgarieturi intentionat). Daca mi'e sete, pot sa beau si un litru de apa, si tot nu imi trece setea desii ma simt plina de apa.
Intrebari:
1. Ce a cauzat,, pofta de sange"?
2.Cum pot scapa de ea?
3. Dar cea cu apa? De ce nu mi se duce setea?
Funda+Vot >: (daca va bateti joc, renuntati sa mai comentati -dau raport)
Puteti spune si ce credeti (pentru funda+vot), nu trebuie sa stiti neaparat raspunsul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CattyA a răspuns:

Sangele imi place si mie, uneori ma mai tai si eu pentru a-i simti gustul, dar nu chiar in fiecare zi straight face. Daca se adauga la asta si apa, ar putea fi o problema de sanatate, nu-ti ajung anumite substante in sange sau ceva de genul, sau dimpotriva, setea excesiva de apa ar putea aparea cand sangele este prea bogat in saruri, zaharuri si alte subst, iar asta ar fi din cauza alimentatiei incorecte. Poate e mai bine sa mergi la un doctor, desi, stiu, nici mie nu-mi place, dar... :/. Daca o sa mergi si o sa vezi care-i problema, o sa ne spui si noua, te rog, pe mine m-ai facut curioasa ^^. Sper ca nu e ceva grav happy.

| Henrik_Prager_2002 a răspuns (pentru CattyA):

Retard mintal!

| Henrik_Prager_2002 a răspuns (pentru CattyA):

Lasă Twilight! Ești o scroafă sifilitică, emo și retardată!

17 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Te uiti prea mult la Twilight.Revino-ti! happy

| coco_9516 a răspuns:

Parerea mea este ca ai o problema, contacteaza un medic.

| iEmonel a răspuns:

1. Prea mult Twilight laughing
2. Te dai cu otet pe corp [ si cand sugi o sa simti gustul de otet care e naspalaughing ]
3. thinking

| RoooneyThePuf a răspuns:

Zau acum...te transformi in vampir? Si sincera sa fiu.nu am mai auzit asa ceva pana acum, asa ca nu te pot ajuta...

| RoooneyThePuf a răspuns:

Ai putea sa mergi la un doctor, sa te ajute, poate acesta este un tic(gen rosul unghiilor.)

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

Okey pentru vot iti spun parerea mea.big grin eu sincer cred ca nu e o problema cum au zis si ceilalti multa lume e in situatia ta,adica le place sa-si linga ranile,aproape toate colegele mele sunt asa.Mie nu imi place gustul de sange sincer, am incercat-o de mai multe ori, mi-e sscarbalaughing poate e de vina sangele meu sau nu stiubig grin sper ca te ajuta raspunsul meu adica parerea mea!

| madaioana_6029 a răspuns:

E ceva psihic ~_~. inceraca sa te controlezi, alt sfat nu imi "rasare".

| Bibi_1645 a răspuns:

As putea sa iti spun sa vorbesti cu ai tai... dar din moment ce pana acum nu ai facut-o inseamna ca stii ca nu o sa te creada si ca o sa zica ca ti se pare tie ca iti place. Totusi incearca sa le spui ca sa te ajute intr-un fel, daca nu mergi la psihologul scolii sau la medicul scolii si pune-le intrebarile astea lor, pentru ca noi nu suntem specialisti (sau unii dintre noi)... sau chiar la un medic din afara scolii. Important e sa ceri ajutor pentru ca mie, personal, mi se pare foarte ciudat ce ti se intampla.

| idontknow_6236 a răspuns:

OMFG! esti vampirlove struck

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică:

Am povestit si parintilor de la inceput si la medic...medicul a spus ca e ceva ciudat, dar nu e grav...deci nu trebuie sa fac nimic.

| Asdfghjklasdfghjkkl a răspuns:

La tine este ceva mai complicat.Sincer acum. Vorbeste cu parintii tai si in caz ca nu te cred, dovedeste-o.Aratale ca iti pasa de ironia asta care ti se intampla si documenteazate din multe puncte de vedere. Unii ar spune ca esti vampir, dar pana la urma este doar o dependenta de care nici tu nu esti sigura. Sfatul meu este sa vorbesti cu un medic specialist si sa nu te ingrijorezi. happy

| BoOgGhHyY a răspuns:

Dupa cate stiu,multa lume are obiceiul acesta de a-si linge ranile,la propriu. Daca te gandesti bine,iti vei da seama ca ceea ce simti nu e o sete,in adevaratul sens al cuvantului; pur si simplu manifesti o anume toleranta,un anume"sange rece" fata de sange si rani, vederea lor nu te infioara, ca pe cei mai multi dintre noi; ar trebuisa vorbesti cu parinti tai si sa consulti un medic

| Crisul1kk a răspuns:

Hmm e o situatie ciudata nu stiu ce sa zic de pofta de sange. in legatura cu apa ai putea sa incerci sa nu mai mananci alimente foarte sarate/dulci si ai putea incerca sa mananci mai multe fructe zemoase si sa nu stai prea mult la soare

| Sbud a răspuns:

Si eu am o problema mai mare ca si tine. Cand imi vine pofta de sange mi se schimba culoare ochilor si ma duc la magazin si imi cumpar acadele sa imi treaca pofta. Odata am mancat 6 acadele intr-o zi. Suna ciudat dar pe mine ma ajuta. Daca nu imi cumpar cand imi vine pofta o sa ma tina ore in sir pofta de sange

| Grosu_Lucian_1985 a răspuns:

1.Esti prea obsedata de vampiri, 2.esti doar o persoana care vrea atentie, nimic special, faptul ca ti-a placut sangele e doar in capul tau tongue sper ca vei reveni la realitate in curand